Ferie zimowe po pandemii – co wybrać?

Ferie zimowe to czas w roku, na który czeka każde dziecko w wieku szkolnym. Przede wszystkim dlatego, iż zimowe wyjazdy są doskonałym sposobem na odpoczynek od szkoły, zawarcie nowych znajomości, czy rozpoczęcie praktykowania nowego sportu. W każdym bądź razie ferie zawsze oznaczają dużo zabawy, a dzieci, które wracają z takich wyjazdów, od razu mają więcej werwy do nauki i o wiele łatwiej przetrwać im czas dzielący ich do wakacji. Mając takie możliwości, zawsze warto zorganizować dziecku taki wyjazd i zapewnić mu moc atrakcji.

Ferie zimowe 2022 – jakie wyjazdy wybrać?

Ferie to czas radosny i bardzo beztroski, ale może też wiele nauczyć. Doskonałym pomysłem jest łączenie zabawy z nauką. To właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki wyjazd się wybiera i dlaczego. Na pewno świetną propozycją będą ferie zimowe z Akademią, która mieści się w Olsztynie. Olsztyn to wspaniałe i pełne atrakcji miejsce, w którym ferie, jak najbardziej będą udane. Ferie oferowane przez Akademię Olsztyn, są właśnie najlepszym przykładem połączenia zabawy ze zdobywaniem wiedzy oraz nowych umiejętności. Półzimowiska łączą dobrą zabawę z między innymi, eksperymentami naukowymi, czy robotyką Lego. To dlatego dzieci co roku tak chętnie wracają do Akademii, aby doświadczyć nowych przeżyć, a przy tym doskonale się bawić.

Co jest najlepszą częścią półzimowiska z Akademią Olsztyn?

Rodziców przekonać powinien fakt, iż wszystkie zajęcia odbywają się w małych grupach, około dziesięcioosobowych. Dzięki temu można mieć pewność, iż każdy uczestnik ma zapewnione indywidualne traktowanie i wsparcie ze strony opiekuna. Dodatkowo grupy dobierane są względem wieku, a więc znajdujące się tam dzieci są na podobnym poziomie rozwoju i interesują się podobnymi rzeczami, dzięki czemu łatwo skupić ich uwagę i przekuć to w zdobywanie wiedzy.

Akademia Olsztyn stawia także na wykwalifikowanych nauczycieli oraz opiekunów. Są to zawodowi animatorzy, którzy posiadają wszelkie kursy oraz przeszkolenia związane z pracą z dziećmi. Do tego bardzo często posiadają oni równoległe doświadczenie, które umożliwia im przeprowadzanie bezpiecznych eksperymentów naukowych, sztuczek cyrkowych, nauki podstaw programowana, czy też tworzenia gier komputerowych lub podejmowania działań z zakresu sztuk plastycznych. Dzięki temu można mieć pewność, iż dzieci są w dobrych rękach, a także faktycznie mają szansę zdobyć potrzebną im wiedzę i to za pomocą zabawy, co sprawia, że pewne rzeczy od razu łatwiej się zapamiętują.

Sama nauka i zabawa to jednak nie wszystko. Dzieci dostają także zbilansowane i odżywcze posiłki, które dostarczają im wszystkich niezbędnych właściwości i dają siłę na dalszą zabawę.

Uczestnicy mają zapewnioną także zabawę oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Jest to obowiązkowy element wyjazdu. W zimowej scenerii dzieci mają szansę na udział w wielu atrakcyjnych zajęciach ruchowych, a także na przeprowadzanie eksperymentów, które można wykonywać tylko na świeżym powietrzu.

Doskonałą opcją jest to, że wszystkich informacji można zasięgnąć na stronie internetowej https://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn/ , gdzie opublikowany został dokładny przebieg ferii zimowych, co na pewno sprawi, że rodzice będą mogli na spokojnie go przeanalizować i zadecydować, czy są to atrakcje, które przypadną do gustu ich dziecku.

Z całą pewnością taki plan ferii jest jednak bardzo korzystny i zapewnia moc atrakcji, dzięki czemu dzieci na pewno nie będą nudzić się nawet przez moment.